Tragiczny wypadek drogowy pod Nowym Sączem

Tragiczny wypadek drogowy pod Nowym Sączem

Do zdarzenia wezwano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 PSP w Nowym Sączu. Zaalarmowano również członków dwóch ochotniczych straży pożarnych znajdujących się najbliżej miejsca wypadku, który zablokował mocno uczęszczaną drogę. Były to OSP Piątkowa (gmina Chełmiec) i OSP Mystków (gmina Kamionka Wielka). Na miejsce przybył również kierownik operacyjny z Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu, który przejął kontrolę nad sytuacją.

Ponadto przybyło kilka karetek z Pogotowia Ratunkowego w celu udzielenia pomocy poszkodowanym. Te karetki z ratownikami były niezbędne, gdyż nie tylko pojazdy zostały zniszczone, ale osoby znajdujące się w nich zostały ciężko ranne. Jedna z rannych osób utknęła we wraku rozbitego pojazdu. Strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi, aby przeciąć wrak i wydobyć ciężko ranną osobę.

Samochody biorące udział w zdarzeniu to Alfa Romeo ze słowacką rejestracją, Volkswagen Golf z powiatu nowosądeckiego (KNS) oraz Peugeot. Ostatni pojazd był zarejestrowany w gminie Nowy Sącz.