Groźne zderzenie osobówki z autobusem! Rannego zabrał śmigłowiec ratunkowy

Groźne zderzenie osobówki z autobusem! Rannego zabrał śmigłowiec ratunkowy

2 stycznia, około godziny 14:30, na ulicy w Łomnicy-Zdroju doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Było to zderzenie samochodu osobowego marki Audi z autokarem marki Setra. Na miejscu zdarzenia obecne były jednostki z JRG nr 1 i 2 z Nowego Sącza, OSP Piwniczna Zdrój, OSP Łomnica-Zdrój, ratownicy medyczni oraz służby porządkowe. Poszkodowany kierowca został przetransportowany do szpitala przez lotniczy helikopter ratunkowy.

Gdy ratownicy dotarli na miejsce zdarzenia, samochód osobowy był ściągnięty na pobocze, a autobus zagradzał drogę. Dwie osoby zostały poszkodowane, jedna osoba była uwięziona w aucie. Na miejsce udała się karetka z Pogotowia Ratunkowego.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu, użyciu narzędzi hydraulicznych do zdjęcia górnej części samochodu oraz użyciu noszy z desek do wydobycia poszkodowanej osoby z pojazdu. Po obejrzeniu przez Ratowników Medycznych osoby wyciągniętej z samochodu, na miejsce zdarzenia zadysponowano śmigłowiec LPR – podaje dyżurny ruchu z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Strażacy przygotowali lądowisko dla helikopterów i upewnili się, że jest ono bezpieczne. Niedługo potem przyleciał śmigłowiec LPR i pierwsza osoba z obrażeniami została zabrana do szpitala. Druga poszkodowana osoba została przebadana, a następnie również zabrana. Stróże prawa, którzy pozostali na miejscu wykonywali czynności dochodzeniowe. Zastęp z OSP Łomnica czuwał nad miejscem zdarzenia. Strażacy byli na miejscu przez ponad dwie godziny.