Turyści pojawili się już na sądeckich szlakach

Turyści pojawili się już na sądeckich szlakach

W miniony weekend na szlakach Beskidu Sądeckiego można było dostrzec licznych turystów. Członkowie PTTK z Małopolski oraz wędrowcy z różnych stron kraju zebrali się na Przehybie, by wspólnie zainaugurować sezon turystyczny 2023. Atrakcyjność turystyki górskiej rośnie z każdym rokiem. Nic dziwnego, bo górskie wycieczki dają możliwość aktywnego spędzania czasu w otoczeniu przyrody. Beskid Sądecki ma w tym względzie wiele do zaoferowania.

Ten łańcuch górski, wchodzący w skład Karpat Zachodnich i położony w obrębie Beskidów Zachodnich, rozciąga się od Dunajca na zachodzie po doliny Kamienicy, Mochnaczki, Muszynki i Przełęczy Tylickiej na wschodzie.

Niedawno rozpoczął się sezon Beskid Sądecki 2023. W minioną niedzielę na Przehybie odbyła się impreza otwierająca sezon, w której wzięły udział tysiące turystów. Przeprowadzono mszę świętą, po której nastąpiły zbiórki przy ognisku i eksploracja szlaków.

Dodatkowo Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu rozstawiło stoisko „Sądecki zaprasza”. Odpowiadając prawidłowo na pytanie, odwiedzający mieli możliwość wygrania atrakcyjnych nagród. Oczywiście pytania dotyczyły różnych atrakcji, jakie można znaleźć na Sądecczyźnie.