Zarząd Sandecji upublicznił klubowe wydatki i inwestycje

Zarząd Sandecji upublicznił klubowe wydatki i inwestycje

Zarząd Sandecji S.A. ujawnił przychody i wydatki biało-czarnego klubu. Prezes firmy Miłosz Janczyk podkreśla, że zarządzanie finansami jest dla kibiców priorytetem i starają się, aby wszystkie decyzje, zarówno finansowe, jak i inne, były podejmowane z myślą o długoterminowym dobru klubu. Zaznacza jednak, że nie każdy szczegół finansowy może być udostępniony opinii publicznej.

Dane ujawnione przez zarząd Sandecji są odpowiedzią na toczącą się, nie tylko w sądeckich mediach, dyskusję dotyczącą zarówno finansów spółki i miejskiego klubu, jak i sytuacji sportowej Biało-Czarnych, którzy są o krok od degradacji do II ligi. Miłosz Janczyk zapewnia, że biznes prowadzony jest odpowiedzialnie i etycznie, ale klub musi zmierzyć się z wyzwaniami, z którymi borykają się także inne kluby piłkarskie na świecie.

Znaczne wydatki ponoszone są również w takich obszarach jak: szkolenie młodzieży, usługi zdrowotne i naprawcze, technologie komunikacyjne, technologie informacyjne, usługi noclegowe i gastronomiczne. Ponadto istotne są również koszty związane z wynajmem powierzchni i ośrodków sportowych.