Turyści pojawili się na terenie Muszyny w trakcie majówki

Turyści pojawili się na terenie Muszyny w trakcie majówki

Podczas przedłużonego weekendu majowego 2023 roku Muszyna przeżywa gwałtowny wzrost popularności turystycznej. Burmistrz miasta, Jan Golba, zachwyca się gwarną atmosferą i podkreśla wyjątkowe atrakcje, które przyciągają tu turystów, a które trudno znaleźć w innych miejscach regionu. Szczególną sympatią cieszą się zapopradzkie ogrody i ich egzotyczni mieszkańcy – ptaki, alpaki i białe jelenie. Dużym zainteresowaniem cieszy się również budynek ratusza w stylu galicyjskim z piwnicami i salą tortur.

Muszyna stawia na rozwój, jeszcze kilka lat temu nie była uznawana za lidera pod względem zaplecza turystycznego i udogodnień zewnętrznych. Powstanie wartej kilkadziesiąt milionów oczyszczalni ścieków było kluczowe dla poprawy infrastruktury turystycznej. Mimo to burmistrz pozostaje proaktywny i wytrwale realizuje strategie rozwoju kurortu. W przygotowaniu są dodatkowe atrakcje.

Szykują się znaczące inwestycje związane z turystyką. Dopiero po ich realizacji będziemy mogli ogłosić Muszynę kurortem europejskim. Na razie udało nam się zniwelować dystans do czołowych ośrodków. Mamy wyjątkową ofertę, która może być niedostępna gdzie indziej. Natomiast jeśli chodzi o infrastrukturę, to dopiero niedawno osiągnęliśmy to, co inni mają od dawna.