Turystyka w Afryce – najciekawsze miejsca, które można zwiedzić na czarnym kontynencie

Turystyka w Afryce – najciekawsze miejsca, które można zwiedzić na czarnym kontynencie

Miłośnicy zewnętrznych atrakcji z całą pewnością docenią miejsce, którym jest popularny wodospad w Zambii. Nazywamy go angielską nazwą Victoria Falls. Ten zapierający dech w piersiach widok został wpisany na oficjalną listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajdziemy go na granicach Zambii oraz Zimbabwe. Ciekawostką jest to, że wodospad ten jest ponad dwukrotnie większy, jeśli chodzi o szerokość oraz głębokość od znanego na całym świecie wodospadu Niagara. To miejsce jest z całą pewnością powodem dostatecznie dobrym ku temu, aby turysta pragnął odwiedzić kontynent afrykański.

Specjaliści polecają, że w celu zobaczenia tego cudu natury powinniśmy wybrać się na kontynent dopiero w kwietniu, ponieważ wcześniej plany związane ze zwiedzaniem może nam pokrzyżować pora deszczowa. Jednak bezpośrednio po zakończeniu pory deszczowej napotkamy w tym rejonie krystalicznie czystą pogodę i fantastyczne widoki, dzięki którym obejrzymy zapierający dech w piersiach wodospad w pełnej krasie. Wodospad możesz podziwiać z kilku różnych perspektyw. Istnieje możliwość wdrapania się na samą górę i podziwiania okolicy lub oględziny z perspektywy spływu kajakowego.

Tanzania – dla każdego, kto marzył o safari!

Chociaż wodospady przyciągają ogromną uwagę turystów stawiających na doznania estetyczne i poszukujących ciekawych miejsc do sfotografowania, prawdopodobnie najwięcej uwagi przyciąga Tanzania. To właśnie w celu zobaczenia tej okolicy afrykańskie centra turystyczne tale wyprzedają bilety oraz zapełniają swój booking w okolicach rejonu Tanzanii. Nietypowe zwierzęta, które można zobaczyć tylko na tym skrawku ziemi to jedna z atrakcji. Jednak znajdziemy tutaj także kolejne cuda natury, które ma do zaoferowania kontynent.

Mamy tutaj na myśli między innymi czerwone jezioro, czy też krater Ngorongoro Conservation Area. Okazuje się, że w okolicach Tanzanii atrakcje są całkiem eklektyczne. Nie tylko zwierzęta, cudy natury, piękna estetyka, ale także najwyższa góra znajdująca się na terenie całego kontynentu afrykańskiego. To właśnie tutaj będziemy mieli okazję ku temu, aby wejść na sam szczyt Kilimandżaro. Jeżeli zależy ci na doświadczeniu ekstremalnej turystyki, postaraj się zdobyć ten szczyt przed opuszczeniem kontynentu.

Zanzibar, miejsce mające do zaoferowania coś dla każdego miłośnika turystyki

Nie moglibyśmy przeoczyć Zanzibaru, jeżeli chcemy mieć pełny wgląd na to, co ma do zaoferowania turystyka w Afryce. Zanzibar to piękne, leniwe plaże, ale także niespotykana na co dzień przygoda, która zaspokoi potrzeby każdego turysty niezależnie od jego preferencji. Możesz wylegiwać się z rodziną na plaży i popijać drinki lub wybrać się na przygodę i zwiedzić fantastyczny pałac datowany jeszcze na XIX wiek. Turyści, którzy są zainteresowani historią i kulturą Afryki, z całą pewnością chętnie odwiedzą cmentarz dawnych królów Zanzibaru.

Narodowy Park na Równinie Serengeti – klasyka wśród afrykańskiej turystyki

Zachwyca cię środowisko naturalne na terenie Afryki? Jeżeli tak, musisz koniecznie rozważyć pojawienie się w parku Serengeti. Masz w ten sposób okazję spotkać się z dzikimi zwierzętami w ich środowisku naturalnym. Możesz napawać się w parku Serengeti widokiem słoni, żyraf, czy też hipopotamów. Cena podróży w to miejsce nie należy do najniższych. Jednak trzeba mieć na uwadze to, że musimy zapłacić wysoką cenę za niezapomniane widoki. Możesz jednak zaoszczędzić nieco funduszy, jeżeli zatrzymasz się na noc w kempingu, zamiast płacić ogromne pieniądze za luksusowe hotele w okolicy.

Najlepsze warunki do oglądania dzikich zwierząt napotkasz w trakcie pory suchej. Będą to okolice lipca. Pora sucha trwa od czerwca do października, jednak prawdopodobnie w lipcu zastaniemy najlepsze warunki ku temu, aby spotkać zwierzęta na otwartej przestrzeni.

Luksusowe kurorty, piękne plaże i zachód słońca nad oceanem indyjskim

Mauritius jest państwem wyspiarskim, które od dekad stało się celem turystycznym. Niewielki wyspiarski kraj jest mieszanką ludności brytyjskiej, holenderskiej i francuskiej. To miejsce zaskakuje przyjaznymi mieszkańcami oraz smacznymi herbatami i rumem. Po dniu spędzonym na zwiedzaniu i wygrzewaniu się na słońcu wybierz się do jednego z najlepszych ośrodków na wyspie, aby skosztować świeżych owoców morza. Mauritius jest doskonałym celem podróży dla każdego, kto kocha odpoczynek na plaży. Znajdziemy tu przepisy na wspaniałe drinki i pyszne jedzenie.

Masai Mara – Park narodowy będący domem dla gepardów i innych dzikich kotów

Ten rezerwat narodowy to prawdziwa gratka dla każdego, kto marzył, aby zobaczyć dzikie koty w ich naturalnym otoczeniu. Znajdziemy tu gepardy, lwy, lamparty, ale także populacje słonia oraz hipopotama. Coś dla fanów prawdziwego safari, którzy chcą zapoznać się z tutejszymi zwierzętami. Jeżeli chcesz przeżyć zapierającą dech w piersiach przygodę, możesz wybrać się na safari w podróż koniem lub przelecieć nad całym parkiem za pomocą balona powietrznego. Polecamy potencjalnym podróżnikom, aby wybierali się w te rejony między lipcem i październikiem. Wtedy właśnie istnieje największa szansa na spotkanie lwów i innych drapieżnych kotów w ich naturalnych miejscach pobytu na terenie safari.

Kair – zobacz starożytną piramidę w Gizie!

Podróż po Afryce prawdopodobnie nie byłaby pełna, gdybyśmy nie znaleźli czasu na to, aby odwiedzić starożytne piramidy w Gizie. W tym celu musimy zaznaczyć sobie Kair jako jeden z głównych celi podróży. Jeżeli chcecie jeszcze lepiej zanurzyć się w historii tego egipskiego miasta, prawdopodobnie powinniście odwiedzić także rzekę Nil oraz gwarne bazary znajdujące się w okolicy Khan El-Khalili.