W Nowym Sączu odbył się ogólnopolski turniej siatkarski

W Nowym Sączu odbył się ogólnopolski turniej siatkarski

W Nowym Sączu odbył się III Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej im. prof. Lecha Kaczyńskiego ku czci Prezydenta RP. W imprezie wzięło udział łącznie 16 drużyn, w tym z Polski i Ukrainy.

Już po raz trzeci w Nowym Sączu odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej ku pamięci Lecha Kaczyńskiego, który pełnił funkcję Prezydenta RP i był honorowym mieszkańcem miasta. W przeszłości śp. Lech Kaczyński reprezentował również region nowosądecki jako poseł podczas I kadencji Sejmu.

Na zawody do Nowego Sącza zjechały drużyny z całej Polski, a także z Bachmutu na Ukrainie, gdzie obecnie toczą się intensywne walki. W turnieju w dwóch kategoriach – dziewcząt i chłopców – wzięło udział 250 zawodniczek i zawodników, którzy rozegrali łącznie 40 meczów.

Zawody rozpoczęły się w obecności Tomasza Baliczka, naczelnika Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Nowego Sącza, Marka Pławiaka, kierownika Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu, Marka Poremby, prezesa firmy rodzinnej Gosdrob, Jakuba Poremby, wiceprezesa oraz Dariusza Pomykalskiego, prezesa MZPS Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej i członka Zarządu PZPS.

W dowód uznania każdej drużynie wręczono specjalne puchary i medale, a najlepszym zawodnikom z każdego zespołu wręczono upominki. Sponsorami dla nich byli: Urząd Miasta Nowego Sącza, Rodzina Gosdrob oraz MORD Nowy Sącz. Dodatkowo wszystkim uczestnikom zapewniono posiłek, napoje i poczęstunek.