Wiatr wywołał liczne spustoszenia w regionie

Wiatr wywołał liczne spustoszenia w regionie

Strażacy na Sądecczyźnie/Limanowszczyźnie mieli w miniony czwartek sporo pracy z powodu silnego wiatru. Drzewa i gałęzie blokowały drogi, powodując utrudnienia w podróżowaniu na terenie powiatu. Na parkingu przy bazylice w Grybowie uszkodzonych zostało kilka samochodów. W Piorunce samochód zjechał z drogi.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tęgoborzy musieli rano zająć się drzewem, które zablokowało drogę w okolicach Wronowic. W miejscowości Piorunka drzewo zagradzało jezdnię, a samochód osobowy zjechał z drogi i do rowu, prawdopodobnie w celu uniknięcia zagrożenia. Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z OSP KSRG Berest, JRG Krynica oraz pracownicy policji. W dalszej części dnia OSP Słopnice Dolne zostały zadysponowane do drzewa, które spadło na linie telefoniczne na trasie Słopnice-Zaświercze (droga powiatowa). W Łyczance również drzewo przewróciło się na drogę, a strażacy z Tęgoborzy byli na miejscu przez kilka godzin, aby je usunąć.

W czwartek doszło do potencjalnie niebezpiecznego scenariusza z udziałem kilku samochodów, które zostały zaparkowane na parkingu Bazyliki Mniejszej św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Grybowie.