Wykonawca ronda nie zrealizował inwestycji miejskiej w terminie

Wykonawca ronda nie zrealizował inwestycji miejskiej w terminie

Zmotoryzowani mogą już dojeżdżać do ronda, które zostało zamontowane na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego z ulicami Kamienną i Prusa w Nowym Sączu, ale wciąż borykają się z pewnymi problemami, bo wykonawcy inwestycji nie udało się zakończyć prac w terminie. W sierpniu ubiegłego roku ruszył remont części alei Piłsudskiego w Nowym Sączu, w tym postawienie dwóch rond. Pierwsze, mniejsze przy skrzyżowaniu z ulicą Nawojowską, zostało oddane do użytku na początku grudnia. Drugie, duże rondo, łączące Aleję Piłsudskiego z ulicami Kamienną i Prusa, dopiero niedawno zostało oddane do użytku.

Niestety pogoda spowodowała kilka utrudnień w realizacji inwestycji, bo zawsze chcemy robić wszystko porządnie i trwale przez wiele lat. Nie chcemy, aby za kilka miesięcy trzeba było naprawiać asfalt, ale jest nadzieja, że w końcu będziemy się cieszyć z nowej inwestycji – powiedział Ludomir Handzel, prezydent Nowego Sącza, w filmiku na swoim profilu na Facebooku.

Niemniej jednak to, co udało się do tej pory osiągnąć, pozwoliło na otwarcie drugiego ronda i pełne doprowadzenie do stanu używalności przebudowywanego obecnie odcinka alei Piłsudskiego. Po tej ruchliwej drodze można już jeździć bez większych komplikacji.