Złodzieje włamali się do kilkunastu altanek ogrodowych – grozi im więzienie!

Złodzieje włamali się do kilkunastu altanek ogrodowych – grozi im więzienie!

Przez ponad dwa miesiące dwie osoby mieszkające na Sądecczyźnie okradały i powodowały zniszczenia altanek na terenie ogródków działkowych w Nowym Sączu. Łączny koszt strat to ponad 60 tysięcy złotych, a w ramach kary mogą otrzymać nawet 10 lat więzienia.

Wieczorem 20 grudnia około godziny 22.00 funkcjonariusze nowosądeckiej policji, którzy patrolowali ogródki działkowe, zauważyli zapalone światło w jednej z altanek i postanowili to zbadać.

41-letni mieszkaniec Sącza został zatrzymany i przewieziony do sądeckiej komendy policji, gdzie został osadzony. Stróże prawa ustalili, że zatrzymany mężczyzna dopuścił się tych wykroczeń we współpracy ze swoim 47-letnim rodzeństwem. Ten ostatni mając świadomość, że ścigają go funkcjonariusze w mundurach, dobrowolnie stawił się w komisariacie. Ponadto wyszło na jaw, że został zobowiązany do odbycia trzymiesięcznej kary pozbawienia wolności.

Od 13 października do 18 grudnia bracia włamali się do 26 altanek na ogródkach działkowych w Nowym Sączu. Kradli wszystko, co miało jakąkolwiek wartość. Włamań dokonywali w nocy, a łupy gromadzili w jednym z wynajętych domków. W niektórych sytuacjach, próbując dostać się do wnętrza altan, powodowali większe szkody materialne.