Zmiana trenera w Sandecji

Zmiana trenera w Sandecji

Sądecki klub pożegnał się ze swoim dotychczasowym trenerem Stanislavem Vargą, którego zastąpił Tomasz Kafarski. Kafarski wcześniej pracował w tym samym klubie od lipca 2018 do lipca 2020 roku. Varga objął funkcję trenera 1 września 2020 roku, zastępując Dariusza Dudka. Za jego kadencji zespół wygrał trzy mecze ligowe, tyle samo zremisował i siedem przegrał. Władze klubu nie były jednak zadowolone z wyników, które wynosiły średnio 0,92 punktu na mecz. Prezes klubu, Miłosz Jańczyk, przyznał w rozmowie z „Gazetą Krakowską”, że potrzebowali zmian na pozostałą jedną trzecią sezonu i liczyli na efekt „nowej miotły” z nowym trenerem.

Grupa prowadzona przez Stanislava Vargę nie spisywała się tak, jak oczekiwał tego zarząd czy kibice, mimo że przeszła kilka zmian w trakcie zimowej przerwy. Średnia punktowa trenera Vargi była tylko nieznacznie wyższa niż jego poprzednika Dariusza Dudka.

Sandecja zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli po rywalizacji w 22 kolejce spotkań I ligi. Przegrali z Resovią, która zajmuje piętnaste miejsce i ostatnią bezpieczną pozycję, o trzy punkty. Prezes jest optymistą i uważa, że do końca rozgrywek pozostało jeszcze dwanaście spotkań, które stwarzają wiele okazji do zdobycia punktów. Jest przekonany, że drużynie uda się zrealizować misję utrzymania w lidze.