Co z dokumentami w sprawie nagłej śmierci prokuratora?

Co z dokumentami w sprawie nagłej śmierci prokuratora?

Śledztwo w sprawie nieszczęśliwego zejścia zastępcy prokuratora rejonowego Pawła M. z Nowego Sącza nie będzie prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Nowym Sączu. Zamiast tego 3 kwietnia akta sprawy dotyczącej prawdopodobnego samobójstwa prokuratora zostały przeniesione do Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Okoliczności śmierci Pawła M., zastępcy prokuratora rejonowego w Nowym Sączu, nadal budzą więcej pytań niż dają odpowiedzi. Jego pozbawione życia ciało, wiszące w budynku mieszkalnym przy ulicy Barskiej w Nowym Sączu, odkryto w czwartek, 30 marca, przed południem. Paweł M., który mieszkał sam, był rozwodnikiem.

Z niezweryfikowanych szczegółów zdobytych przez RMF FM wynika, że Paweł M. mógł być w ostatnim czasie pod baczną obserwacją urzędników prokuratury wyższego szczebla. Przypuszcza się, że dzień przed tragicznym zdarzeniem miał spotkanie z przełożonym i wizytatorem, ponieważ mieli oni zastrzeżenia do jego pracy.

W dniu 3 kwietnia 2023 roku dokumenty dotyczące przedmiotowej sprawy zostały przeniesione do Prokuratury Regionalnej w Krakowie celem dodatkowego przetworzenia – poinformowała Katarzyna Duda, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej w Krakowie.