Adrian i Łukasz – Uczniowie z Nowego Sącza, którzy stali się bohaterami

Adrian i Łukasz – Uczniowie z Nowego Sącza, którzy stali się bohaterami

Adrian i Łukasz, dwaj uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Sączu, choć są na progu dorosłości, okazali się być prawdziwymi bohaterami. Ich czyny zdobyły uznanie najwyższego szczebla – Komendanta Policji.

Cała sytuacja miała miejsce 2 listopada. Młodzi uczniowie „Gastronoma” w Nowym Sączu, wracając ze szkolnej wycieczki do budynku swojej placówki edukacyjnej, natrafili na kobietę wołającą o pomoc na skrzyżowaniu ulicy Stanisława Staszica i Jagiellońskiej. Kobieta ta twierdziła, że padła ofiarą kradzieży.

Nie zwlekając ani chwili, Adrian i Łukasz ruszyli na pomoc. Dogonili złodzieja, który zabrał kobiecie plecak, odzyskali go i przekazali prawowitemu właścicielowi. Aneta Izworska, reprezentantka biura prasowego sądeckiej policji, potwierdziła te informacje i podkreśliła wdzięczność kobiety za bohaterskie działania młodych ludzi.

Komendant Policji w Nowym Sączu, insp. dr Krzysztof Dymura, spotkał się z młodymi bohaterami, aby osobiście podziękować im za niesienie bezinteresownej pomocy kobiecie, która była ofiarą kradzieży. Nie tylko uczniowie otrzymali słowa uznania – Komendant wyraził również swoje uznanie dla rodziców Adriana i Łukasza, a także pogratulował dyrektor placówki, Katarzynie Jankowicz, i nauczycielce Beacie Pawłowskiej za wychowanie tak godnych naśladowania uczniów. Spotkanie odbyło się przy udziale zastępcy komendanta, mł. insp. Adama Bukańskiego.

Podczas wręczania listów gratulacyjnym młodym bohaterom, szef sądeckiej policji podkreślił, że w obecnym świecie pełnym obojętności, postawa tych nastolatków jest godna pochwały i stanowi inspirację dla innych.