Co warto robić podczas podróży po Islandii?

Co warto robić podczas podróży po Islandii?

Jeżeli jesteś doświadczonym turystą, który zwiedził najpopularniejsze zakątki świata, prawdopodobnie szukasz nowych wrażeń i doznań. Dobrym kierunkiem podróży dla wielu osób okazuje się Islandia. Ta niewielka wyspa, która mieści na swoim terytorium niewielkie państwo, gromadzi całkiem spore zainteresowanie. Okazuje się, że od wielu lat turystyka na Islandii wręcz kwitnie. Duża część przychodów tego państwa pochodzi z turystyki. Biorąc pod uwagę różnorodność wrażeń dostępnych na Islandii, rozumiemy, że trudno zdecydować się na konkretny cel podróży. W poniższym wpisie pomożemy wam wybrać ciekawy kierunek wycieczki.

Warto również wspomnieć o kilku zasadach, które pojawiły się na Islandii wraz z rozwojem pandemii Covid. Istnieją pewne ograniczenia nakładane na turystów. Jeżeli jednak zostaliście zaszczepieni, możecie poruszać się po terenie wyspę dowolnie bez obowiązku kwarantanny. Jak się okazuje, Islandia przoduje w swoim programie szczepień. Ponad pół miliona osób przyjęło szczepionkę w roku 2020. Dzięki temu ich branża turystyczna mogła szybko powrócić do normalności i działać.

Skorzystaj z nietypowych atrakcji turystycznych. Obejrzy wieloryby wyłaniające się z oceanu!

Na Islandii masz możliwość obejrzenia nietypowych zwierząt morskich, o które trudno w innych stronach świata. Najczęściej spotykanym gatunkiem w tych rejonach jest humbak. Mimo wszystko organizatorzy pokazów na tle natury informują o tym, że istnieje również możliwość zobaczenia rzadszych okazów. Jednym z nich jest na przykład płetwal błękitny. Czyli jeden z największych wielorybów na świecie. Oprócz różnorodne życia morskiego na Islandii zauważycie również wiele gatunków ptaków. Nie jeden ornitolog dałby wiele za to, aby móc znaleźć się w tak różnorodnym środowisku.

Niektórzy uważają Islandię za stolicę obserwacji wielorybów ze względu na to, że tych zwierząt pojawia się na tym terenie tak wiele. Wycieczkę na obserwację wielorybów można odbyć zarówno na większych jednostkach pływających, jak i mniejszych łodziach motorowych.

Większe łodzie są idealne dla większych grup wycieczkowych, a dzięki niezawodnej technologii śledzenia, są one dość sprawne w pomaganiu podczas oględzin wieloryba.