Dwaj nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policjantów w Nowym Sączu

Dwaj nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policjantów w Nowym Sączu

Podczas rutynowej kontroli drogowej, funkcjonariusze z nowosądeckiej komendy policji ujęli dwóch mężczyzn kierujących pojazdami pod wpływem alkoholu. Co więcej, obaj byli poszukiwani przez prokuraturę. Ciekawostką jest, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości nie było jedynym wykroczeniem tych osób.

W dniu 13 października bieżącego roku na jednym z nowosądeckich skrzyżowań, policyjni stróże prawa zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę prowadzącego audi. Podczas przeprowadzania procedur okazało się, że ten mieszkaniec Nowego Sącza ma w swoim organizmie ponad 0,8 promila alkoholu. Ale to nie wszystko – po dokładnym sprawdzeniu w dostępnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna ten prowadził samochód pomimo sądowego zakazu i cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo, wobec tego samego mężczyzny był wydany nakaz aresztowania przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Sączu w celu przeprowadzenia z nim dalszych czynności procesowych.

Kolejny incydent miał miejsce dwa dni później, tj. 15 października br., kiedy to funkcjonariusze służby mundurowej zatrzymali na terenie gminy Grybów kierowcę citroena. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie aż ponad 2,7 promila alkoholu. Do tego mieszkaniec gminy Muszyna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a także był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Gorlicach.