Serwis informacyjny: Groźne zderzenie na DK 28 w Ptaszkowej

Serwis informacyjny: Groźne zderzenie na DK 28 w Ptaszkowej

W godzinach porannych we wtorek, 17 października, konkretnie o 9.40, doszło do zdarzenia drogowego o poważnym charakterze na drodze krajowej numer 28, która przecina miejscowość Ptaszkowa. Wypadku nie udało się uniknąć w pobliżu jednej ze stacji paliw, gdzie nastąpiło zderzenie dwóch pojazdów: samochodu osobowego oraz ciężarowego.

„Nasi strażacy podjęli działania mające na celu zdobycie dostępu do dwóch osób poszkodowanych, które były uwięzione wewnątrz samochodu osobowego” – relacjonuje sytuację starszy brygadier Paweł Motyka, pełniący funkcję komendanta miejskiego jednostki Państwowej Straży Pożarnej z siedzibą w Nowym Sączu.

Na skutek tego tragicznego zdarzenia trzy osoby doznały obrażeń. Pogotowie ratunkowe, które przybyło na miejsce, udzieliło im natychmiastowej pomocy i przeprowadziło wstępne badania. Stan zdrowia poszkodowanych okazał się jednak na tyle poważny, że wymagał przewiezienia ich do placówki szpitalnej.

Jak długo trwały prace porządkowe? Przez godzinę droga krajowa numer 28 była całkowicie nieprzejezdna. Później wprowadzono ruch wahadłowy, który pozwolił na częściowe odblokowanie trasy. Te utrudnienia w ruchu drogowym trwały aż do 12.30.