Nowa komunikacja miejska w Limanowej – brak inwestycji na głównym przystanku

Nowa komunikacja miejska w Limanowej – brak inwestycji na głównym przystanku

Niezrozumiałe decyzje ze strony władz miasta Limanowa spotkały zaskoczone społeczeństwo. Choć 1 września, mieszkańcy z radością powitali długo oczekiwany system nowoczesnej komunikacji miejskiej, to ich zdziwienie szybko nabrało niemalże komicznego wymiaru. Na centralnym przystanku autobusowym, ulokowanym na Rynku, nie widać było żadnych śladów nowoczesności. Jedyne co przypominało o istnieniu przystanku, to papierowy rozkład jazdy oraz sam znak informacyjny. Zastanawiające jest to, że nie postawiono tam nawet podstawowej wiaty przystankowej.

Miasto podjęło się realizacji projektu „Niskoemisyjny transport miejski w Limanowej”, który pochłonął kilkanaście milionów złotych. W ramach tej inwestycji powstały nowoczesne obiekty i urządzenia. Między innymi, w lutym 2022 roku ruszyła budowa imponującego dworca, który został oddany do użytku publicznego już w październiku tego samego roku. Dodatkowo, na terenie miasta zamontowano 29 wysokiej klasy wiat przystankowych, które wyposażono w zaawansowane technologicznie panele fotowoltaiczne oraz wyświetlacze z rozkładami jazdy. Zainwestowano wiele czasu i pieniędzy również w stworzenie systemu informatycznego do obsługi komunikacji.

Jednakże, te wszystkie starania wydają się niewystarczające dla mieszkańców Limanowej. Fakt, że na najważniejszym przystanku autobusowym miasta – Rynku, nie doszło do żadnej modernizacji, wywołał ogólne zdziwienie i niezrozumienie.