Tragiczny wypadek na DK 28: śmierć motocyklisty

Tragiczny wypadek na DK 28: śmierć motocyklisty

Pechowy wypadek zakończony tragicznie miał miejsce w sobotę, 26 sierpnia, na drodze krajowej numer 28, w rejonie miejscowości Gródek, położonej między Grybowem a Ropą. Z powodu poważnych obrażeń odniesionych w wyniku kolizji, życie stracił 42-letni operator jednośladu. Szczegółowe okoliczności oraz przyczyny tego dramatycznego zdarzenia są obecnie pod szczegółowym badaniem funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Grybowie, a całe śledztwo przebiega pod czujnym okiem prokuratury.

Według pierwotnych ustaleń, sprawcą nieszczęśliwego zdarzenia był osiemnastolatek zamieszkujący Sądecczyznę. Młodzieniec, który prowadził samochód marki Volkswagen, z nieznanych jeszcze powodów zjechał na pas ruchu przeznaczony dla nadjeżdżających pojazdów i doprowadził do zderzenia z prawidłowo poruszającym się motocyklem Harley Davidson – podkreśla komisarz Justyna Basiaga, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

W wyniku kolizji trzy osoby zostały ciężko ranne i natychmiast przewiezione do szpitala. Wszyscy trzej uczestnicy wypadku to: 42-letni motocyklista, 39-letnia pasażerka jednośladu oraz 17-letni pasażer Volkswagena. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy, kierowca motocykla nie udało się uratować – informuje rzeczniczka policji, kom. Basiaga.

Droga krajowa DK 28 była zamknięta przez długi okres czasu na odcinku miejsca wypadku. Na miejscu pracowali funkcjonariusze z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Nowym Sączu i biegły sądowy specjalizujący się w ruchu drogowym, którzy przeprowadzili oględziny. Prowadzone jest śledztwo mające na celu wyjaśnienie szczegółowych okoliczności i przyczyn tej tragicznej kolizji pod nadzorem prokuratury.