Nowy wójt Chełmca wprowadza obsługę komunikacji miejskiej po dekadzie oczekiwania

Nowy wójt Chełmca wprowadza obsługę komunikacji miejskiej po dekadzie oczekiwania

W miarę jak obywatele gminy Chełmiec czekali na ten dzień przez ponad dekadę, nadchodzi historyczny moment. Stanisław Kuzak, nowo wybrany wójt, ma na celu podpisanie umowy z Ludomirem Handzlem, prezydentem Nowego Sącza, w poniedziałek 13 maja. Ta umowa pozwoli Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu w Nowym Sączu na obsługę terenu gminy Chełmiec. Kuzak jest na dobrej drodze do realizacji jednej ze swoich obietnic wyborczych w początkowych dniach swojej kadencji.

Nieczęsto zdarza się, że urzędnik publiczny spełnia jedną ze swoich obietnic wyborczych w pierwszym tygodniu pełnienia funkcji. Jednakże, to właśnie stało się udziałem Stanisława Kuzaka, który objął stanowisko wójta gminy Chełmiec we wtorek 7 maja.

„Pierwszoplanowym celem mojej kampanii było przywrócenie kursów MPK do naszej gminy. To sprawi, że nasi mieszkańcy zyskają na mobilności. Jestem przekonany, że uda nam się zmniejszyć liczbę indywidualnych podróży samochodem, gdy mieszkańcy zaczną korzystać z transportu publicznego. W efekcie powinno to przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza oraz ulicznych korków” – komentuje Stanisław Kuzak.

W poniedziałek 13 maja, podczas drugiej sesji Rady Gminy Chełmiec, zostanie podpisane porozumienie. Umożliwi ono Miejskiemu Przedsiębiorstwu Komunikacyjnemu w Nowym Sączu na świadczenie usług na terenie gminy Chełmiec.

„Podanie ręki między wójtem gminy Chełmiec a prezydentem Nowego Sącza będzie symbolem i oznaką naszej przyszłej współpracy. Podczas rozmów z Ludomirem Handzlem wyraziłem gotowość do współpracy na każdym poziomie, także w kwestiach takich jak kanalizacja czy sieć wodociągowa” – dodaje wójt Chełmca.