Wspaniała literacka eskapada: Specjalny pociąg z Nowego Sącza do Piwnicznej

Wspaniała literacka eskapada: Specjalny pociąg z Nowego Sącza do Piwnicznej

Był to niewątpliwie niezwykły weekend pełen literackich doznań. Specjalnym środkiem transportu, jakim był pociąg, ponad 300 entuzjastów literatury udało się na podróż z Nowego Sącza do Piwnicznej. Wyprawę tę zaplanowała i przeprowadziła Publiczna Biblioteka Sądecka, realizując swoją inicjatywę pod nazwą „Kolej na książkę, książka na kolej”.

Pociąg, który stał się tymczasowym domem dla miłośników literatury, wyruszył w swoją podróż z Nowego Sącza do Piwnicznej. Początek wycieczki to doskonale zorganizowane spotkanie z Jadwigą Marzec, autorką różnorodnych publikacji dedykowanych najmłodszym czytelnikom. Zbiórka miała miejsce na dworcu kolejowym w Nowym Sączu.

Przez cały czas trwania wydarzenia uczestnicy mieli możliwość skorzystania z ciekawych warsztatów plastycznych oraz zabaw o muzycznym charakterze. Dodatkowo, na dworcu prezentowana była makieta kolejowa, nad którą pieczę sprawuje Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei.

Podczas podróży specjalnym pociągiem Polregio, pasażerowie mieli przyjemność wysłuchać koncertu piosenek o tematyce podróżniczej. Za ich wykonanie odpowiadał Tomasz Szołdrowski.