Wybory samorządowe: PiS prezentuje swoich kandydatów w regionie sądeckim

Wybory samorządowe: PiS prezentuje swoich kandydatów w regionie sądeckim

Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w regionie sądeckim, kandydaci tej partii symbolicznie odkładali marynarki, krawaty, a nawet szpilki. Ten gest symbolizował ich gotowość do bezpośrednich spotkań z wyborcami. Szefowie lokalnych struktur partii, w niedzielę 3 marca, ujawnili nazwiska osób, które znajdą się na listach kandydatów do rad miasta i powiatu nowosądeckiego.

PiS zaprezentował również oficjalnie pięciu kandydatów na stanowiska burmistrzów i wójtów na terenie regionu sądeckiego. Arkadiusz Mularczyk, wiceprzewodniczący zarządu wojewódzkiego PiS w Małopolsce, przekazał, że większość kandydatów – obecni wójtowie i burmistrzowie – są znakomitymi gospodarzami. Podkreślił on, że będą oni mieć poparcie partii w trakcie kampanii wyborczej.

Na listach kandydatów do stołka burmistrza Starego Sącza i Piwnicznej-Zdroju zobaczymy odpowiednio Pawła Nalepę oraz Tomasza Michałowskiego. Rafał Kmak, który ubiega się o stanowisko wójta gminy Chełmiec, Stanisław Banach z Podegrodzia, zmierzający po reelekcję oraz Renata Gądek – Turek, kandydatka na wójta gminy Gródek nad Dunajcem, również otrzymali oficjalne poparcie partii Prawo i Sprawiedliwość.