Zatrzymani przez policję młodzi złodzieje w Nowym Sączu

Zatrzymani przez policję młodzi złodzieje w Nowym Sączu

W Nowym Sączu doszło do zatrzymania dwóch młodych mężczyzn, którzy zostali oskarżeni o kradzieże z samochodów. Policjanci z miejscowej komendy zatrzymali parę nastolatków, 19-letniego i 17-letniego, podejrzanych o szereg kradzieży dokonanych na terenie Nowego Sącza. Młodzi mężczyźni zostali przyłapani na kradzeniu z aut zaparkowanych na prywatnych nieruchomościach.

Koniec lipca przyniósł do policyjnej komendy trzy zgłoszenia od pokrzywdzonych mieszkańców miasta. Doniesienia dotyczyły włamań do pojazdów, które były zaparkowane na terenie prywatnych posesji. W wyniku tych czynów sprawcy zdobyli łupy o łącznej wartości 2800 złotych. Uprowadzili także kartę bankomatową, dowód osobisty, prawo jazdy oraz szereg innych dokumentów.

Intensywne działania operacyjne funkcjonariuszy doprowadziły do identyfikacji sprawców. Jak informuje rzeczniczka prasowa nowosądeckiej policji, Aneta Izworska, za serię włamań odpowiadają dwaj młodzi mieszkańcy miasta w wieku 19 i 17 lat. Obydwaj już usłyszeli sformułowane przeciwko nim zarzuty.

Podczas zatrzymania młodszemu z podejrzanych przedstawiono zarzut kradzieży. Starszy natomiast usłyszał zarzuty kradzieży, kradzieży karty bankomatowej oraz pozostałych dokumentów potwierdzających tożsamość. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.